Click here

Lekcje historii z Mistrzem! Dr Sławomir Wróblewski w Zespole Szkół Akademickich

włącz . .

blog

Od kilku lat lekcje historii i wiedzy o społeczeństwie z uczniami Akademickiej Szkoły Podstawowej oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu prowadzi dr Sławomir Wróblewski. Lubiany przez dzieci i młodzież pedagog jest także bardzo znanym w mieście i regionie publicystą, popularyzatorem wiedzy historycznej, współtwórcą oraz uczestnikiem konferencji naukowych i popularnonaukowych.

Zainteresowania naukowe doktora Sławomira Wróblewskiego dotyczą tematyki wieków średnich i późniejszej historii Ziemi Sądeckiej. Świetny wykładowca jest również cenionym autorem licznych artykułów w "Roczniku Sądeckim" i miesięczniku oraz kwartalniku "Sądeczanin", który od kilku lat współredaguje w Fundacji Sądeckiej. Obszerne dzieło doktora Sławomira Wróblewskiego "Rycerstwo ziemi sądeckiej w średniowieczu" zostało uznane za najlepszą książkę o Sądecczyźnie 2016, nagrodzone Nagrodą literacką im. ks. prof. Bolesława Kumora i Nagrodą "Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego. W 2020 roku ukazał się popularny w sądeckich szkołach "Elementarz historyczny sądeczanina" w opracowaniu Jakuba Bulzaka, Łukasza Połomskiego, Sylwestra Rękasa i Sławomira Wróblewskiego.

Kilka dni temu, niemal na Narodowe Święto Niepodległości i 730 rocznicę lokacji Nowego Sącza w "Studiach Sandecjanach" oraz kwartalniku "Sądeczanin. Historia" ukazały się dwa najnowsze, oparte na solidnej analizie i weryfikacji źródeł naukowe artykuły Pana Doktora: "Królewskie i książęce siedziby obronne na Sądeczyźnie i w rejonie Pienin w XIII-XV wieku" i "Narodziny Nowego Sącza".

Doktor Sławomir Wróblewski w swojej pracy dydaktycznej i naukowej chlubnie reprezentuje Zespół Szkół Akademickich! Dziękujemy i zachęcamy do lektury!

Lokalizacja