Click here

Jesteśmy Bohaterami! Trudny rok 2020/2021 w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu zakończony!

włącz . .

blog

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w piątek 25 czerwca 2021 w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego podzielone zostało na trzy części. Dyrektor Bogusław Kołcz od godzin rannych do popołudniowych gratulował wysiłków w trudnym czasie światowej pandemii i trudnym czasie edukacji zdalnej kolejno uczniom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i klas 4-8 oraz 1-3 Akademickiej Szkoły Podstawowej.

Wśród 13 oddziałów klasowych Zespołu najwyższą średnią wyników nauczania uzyskali uczniowie klasy 4 (5,14) i klasy 6 (5,07). Spośród 268 uczniów kończących rok szkolny 2020/2021 najwyższą lokatę i średnią 5,85 uzyskała Klaudia Hrabczak z klasy 6a, a tuż za nią uplasowali się bracia Kacper i Tymon Pulitowie z klas 7a i 5a ze średnimi 5,79 i 5,69.

Wśród licealistów najwyższe średnie i stypendium Premiera uzyskały Justyna Mróz z klasy I (średnia 5,53) oraz Alicja Kumorek z klasy IIb (średnia 5,44). Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu (Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski we wspinaczce na czas) za rok 2020/2021otrzymał Jan Gurba z klasy IIb LO. Świadectwa ukończenia roku z wyróżnieniem otrzymało 84 uczniów Akademickiej Szkoły Podstawowej oraz 34 uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zakończenie roku stało się okazją do podziękowań i nagród dyrektora dla przedstawicielek organu prowadzącego szkoły – dla Pani Prezes Zarządu Fundacji Chrobrego Moniki Sopaty i Pani Wiceprezes Bożeny Życzkowskiej, a także nagród dyrektora szkoły dla licznego grona pedagogów i pracowników administracji i obsługi. Wiele ciepłych słów, podziękowań i dyplomów skierowano także na ręce zaprzyjaźnionych ze szkołą Rodziców.

Szczególne słowa pożegnania odebrali uczniowie klasy 8 Akademickiej Szkoły Podstawowej. Wśród nich znalazły się finalistki wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego i angielskiego: Olivia Worobiow i Blanka Wysocka. Wyniki majowego egzaminu ósmoklasisty poznamy dopiero za tydzień. Zdecydowana większość klasy zamknęła 8-letni okres pobytu w szkole, zamierzając rozpocząć od września kolejne 4 lata edukacji w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym.

Ciepłe pożegnanie zgotowano w klasie 3 Akademickiej Szkoły Podstawowej wychowawczyni mgr Renacie Wójtowicz, zamykającej trzyletni etap edukacji wczesnoszkolnej ze swoimi uczniami.

Całej Rodzinie Chrobrego gratulujemy pokonania całorocznych trudów i wirusów. Korzystajmy z wakacji i odpoczywajmy bezpiecznie z nadzieją, że kolejny rok szkolny będzie dla nas lepszy!

Lokalizacja