Click here

Przygotowujemy wyjątkową wystawę polskiej tradycji i kultury szlacheckiej

włącz . .

blog

We wtorek 27 lutego 2024 w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu gościli Panowie Bogusław Rataj - Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, Łowczy Okręgowy oraz Wacław Gosztyła - prezes Oddziału Katowicko-Nowosądeckiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Goście ofiarowali szkole wydawnictwa Polskiego Związku Łowieckiego, w tym pięknie wydawane egzemplarze biuletynu "Kultura Łowiecka" oraz publikacje "O polskim języku łowieckim i o świecie łowieckim" i "Łowiectwo u Mickiewicza".

Spotkanie z dyrektorem Bogusławem Kołczem stało się okazją do dyskusji na temat roli szkoły w prezentowaniu uczniom związanej nieodłącznie z polską historią i obyczajami szlachty polskiej kultury łowieckiej oraz jej bogatego dokumentowania w literaturze i sztuce. Temu tematowi poświęcona będzie przygotowywana przez kolekcjonerów i popularyzatorów kultury łowieckiej bardzo ambitna wystawa w Zespole Szkół Akademickich, której efektowne i pełne niespodzianek otwarcie zaplanowane zostało na 5 kwietnia 2024 w auli szkoły.

Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj miał przyjemność zobaczyć na licznych zdjęciach wyeksponowanych w szkole swojego syna, Rafała, który ukończył przed 15 laty Akademickie Liceum Ogólnokształcące i brał udział w udokumentowanych na korytarzach wyprawach szkolnych do USA, Petersburga i na Kresy Wschodnie: Litwę, Białoruś i Ukrainę. Obecnie Rafał Rataj nadal podróżuje po świecie i mieszka w Australii. Serdecznie pozdrawiamy!

Dziękujemy za miłe spotkanie. Do zobaczenia!

Lokalizacja