Click here

Irena niezwyciężona! Kolejne złoto Ireny Michalskiej w Warszawie

włącz . .

blog

Irena Michalska, humanistka z klasy IIb Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu zdobywa laur za laurem w ogólnopolskich przeglądach wokalnych i artystycznych. Utytułowana artystka sięgnęła po kolejne złoto w niedzielę 6 czerwca 2021 w Warszawie pokonując kilkudziesięciu rywali w XV Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. Wraz z I miejscem i trofeum „Złotego Klucza” Irena Michalska otrzymała wiele zaproszeń do udziału w nagraniach studyjnych, w tym w studio muzycznym Polskiego Radia. Zwycięstwo i „Złoty Klucz” w Festiwalu Jonasza Kofty przyniosły Irenie Michalskiej interpretacje utworów „Radość o poranku” Jonasza Kofty z muzyką Juliusza Loranca oraz „Dance Macabre” Agnieszki Osieckiej z muzyką Ewy Korneckiej.

Na co dzień Irena Michalska uczęszcza do grupy humanistycznej w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, występuje w imprezach kulturalnych i scenicznych w mieście i kraju, ma za sobą udział w spektaklach „Piwnicy pod Baranami” w Krakowie, a ostatnio również w „Teleekspressie” - #WTS News, prowadzonym w sieci przez Macieja Orłosia. Jej autorska interpretacja przeboju zespołu Queen „Bohemian Rhapsody” spotkała się z powszechnym uznaniem słuchaczy.

Poza normalnymi lekcjami Irena uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu, ćwiczy śpiew i grę na wiolonczeli, a w wolnych chwilach bierze udział w średniowiecznych grupach rekonstrukcyjnych pod Grunwaldem pod okiem ojca Marcina Michalskiego i przygotowuje się do dalszych sukcesów artystycznych pod kierunkiem mamy, aktorki i instruktorki teatralnej, Elwiry Michalskiej.

Trzymamy kciuki, Ireno!

Lokalizacja