Click here

Jesteśmy! 2020/2021 rozpoczęty!

włącz . .

blog

We wtorek 1 września 2020 w auli PWSZ w Nowym Sączu zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny w 112- letniej historii Szkoły Chrobrego i 19-letniej historii Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu. 1 września 2020 swój 30 rok pracy na stanowisku dyrektora szkoły (IV LO i Gimnazjum i Liceum Akademickiego) rozpoczął także mgr Bogusław Kołcz, profesor oświaty.

W roku szkolnym 2020/2021 w 13 oddziałach klasowych w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu będzie się uczyć 270 uczniów: 176 Akademickiej Szkoły Podstawowej i 94 uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Pracować z nimi będzie 46 pedagogów, wśród których jest 5 osób ze stopniem naukowym doktora, autorzy ogólnopolskich podręczników szkolnych i programów nauczania, eksperci i egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, profesor oświaty, 20 nauczycieli dyplomowanych i 12 nauczycieli mianowanych.

19 uczniów klasy 1 Akademickiej Szkoły Podstawowej i 25 uczniów klasy I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zostało uroczyście pasowanych na „wojów Chrobrego” i złożyło uroczyste ślubowanie na historyczny sztandar szkoły z 1930 roku. W czasie ślubowania uczniów reprezentowali Julian Wrona ze Szkoły Podstawowej i Maja Wyrostek z Liceum. Poczet sztandarowy tworzyli Emilia Bołoz, Julia Żeliszewska z klasy II i Jakub Dumana z klasy III Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Nowych uczniów szkoły pasowali symbolicznym mieczem i wręczali im legitymacje potwierdzające przynależność do Szkoły Chrobrego członkowie organu prowadzącego i Rady Fundacji Chrobrego: poseł na Sejm RP Patryk Wicher, wiceminister administracji i cyfryzacji Marek Wójcik oraz szefowa Rady Rodziców, wiceprezes Zarządu Fundacji Bożena Życzkowska. W imieniu Samorządu Uczniowskiego młodszych kolegów witała Anna Filipów z klasy III LO.

Nowym uczniom i uczniom starszych klas, którzy szczęśliwie dotarli do szkoły po wakacjach i rozpoczynali rok szkolny w swoich salach w budynku, Wszystkim Rodzicom, Pedagogom, Pracownikom Szkoły, Przyjaciołom i całej Rodzinie Chrobrego życzymy nadziei i wiary w sukces.

Cieszmy się nauką i dbajmy o siebie na wzajem!
Szczęśliwego Roku!

Lokalizacja