Click here

Rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu rozpoczęty!

włącz . .

blog

2 września 2019 w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego przywitaliśmy 250 uczniów. Ślubowanie na historyczny sztandar z 1930 r. złożyło 25 uczniów klasy 1 Akademickiej Szkoły Podstawowej, 20 uczniów klasy Ia czteroletniego i 25 uczniów klasy Ib trzyletniego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu. Legitymacje szkolne nowo przyjętym uczniom wręczał wiceminister administracji i cyfryzacji, członek Rady Fundacji Chrobrego Marek Wójcik oraz dyrektor szkoły Bogusław Kołcz. Na rycerza Chrobrego pasowała najmłodszych Prezes Zarządu Fundacji Chrobrego Monika Sopata.

Przed nami kolejny rok ambitnej pracy i kolejny rok walki o szkołę i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży. Rok walki o prawdę w edukacji i kształceniu, rok wychowania i działań dla obrony polskiej demokracji, konstytucji, szacunku dla niełamanego prawa i niełamanej sprawiedliwości. Niech nasze plany i projekty rozwiną nas twórczo, niech zmotywują nas wszystkich do ciągłego inwestowania w siebie i do świadomego wpływania na lepszą przyszłość.

Rodzinie Chrobrego, Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom, a także naszej walczącej o godną przyszłość ojczyźnie życzymy dobrych perspektyw i pomyślnych wiatrów historii!

Lokalizacja